Çözüm

[ Basit Ve Esnek ]

Detartrage avec traitement physique de l'eau, élimination des dépots de calcaire et corrosion dans un immeuble.

Borulardaki Korozyon Yataklarını Giderir Ve Önler

Detartrage calcaire dans la tuyauterie avec traitement physique de l'eau dans un immeuble à Berne

Borulardaki Kireçtaşı Yataklarını Giderir Ve Önler

Biyofilm Yataklarını Ve Bakteri Gelişimini Giderir Ve Önler

Aqua4D®

Aqua4D, Akış Hızından Veya Sıhhi Tesislerin Kompleksliginden Bağımsız Olarak: Sizler Için Mükemmel Bir Çözüm Sunar. Sistemlerimizin Modüler Yapısı, Sistemi Tam Olarak Ihtiyaçlarınıza Göre Uyarlamayı Mümkün Kılar.

Aqua4D® Sistemi, Bir Veya Maksimum Dört Iyileştirme Ünitesinin (Tu'lar) Bağlanabileceği Bir Kontrol Kutusundan (Command) Oluşur. Tu'lar Doğrudan Hat Sistemine Yerleştirilmiştir.

Sistem
Teknoloji

Çözüm

[ Basit Ve Esnek ]

BAKIM GEREKTIRMEZ

Kolay kurulum, bakım gerektirmez.

Gün boyu iyileştirilen, taze, dogal bir su tüketmenizi sağlar

Kimyasal, tuz veya diğer katkı maddelerini icermez

Fiziksel olarak iyileşmiş, daha kolay tüketilebilir kullanım suyuna sahip olursunuz

EKONOMİK

Sıhhi tesisler için düşük bir bakım maliyeti sağlar

Hatlarin sürdürülebilir ve kalıcı olarak korunmasını sağlar

Daha az temizlik maddesi tüketimi sağlar

KİMYASAL İÇERMEZ

Kimyasal madde kullanmadan verimli bir çözüm sağlar.

İyon değiştiricilere ekolojik bir alternatiftir

Kalıcı olarak doğal, tüketilebilir kullanım suyu üretir

Suyun pH değerini veya kimyasal bileşimini değiştirmez

ÇEVRE DOSTU

Çevre dostu olan bir teknolojidir. Çevreye zararlı olan atıklar üretmez ve yedek parça gerektirmez.

Tek basamaklı watt aralığında çok düşük güç tüketir. (Power consumption)

Geleceğin ekolojik bir çözümüdür

Her Türlü Binada Kullanım Için Ekolojik Ve Ekonomik Su Iyileştirme Sunar.

[ Avantajlarınız ]

Referanslarımız

[ Bazı Referanslar ]

Görüşler

Sorun o kadar kötüleşti ki, ısı eşanjörünün her 4 ila 8 haftada bir tamamen temizlenmesi gerekiyordu. Bu temizlik ve bakım çabası, giderek daha fazla operasyonel koşullara ve maliyetlere neden oldu.  Bunun üzerine düsüncemiz tüm ısı pompası sistemini bir katı yakıt kazanı fırınıyla değiştirmek yönünde oldu. Son anda, sorumlular Magglingen'deki BASPO (Federal Spor Dairesi) binalarındaki benzer sorunların Aqua4D® su iyileştirme sistemi ile çözülebileceğini öğrendiler. Planet Horizons Technologie SA, durumu yerinde inceledi ve önerilen bir çözüm buldu. Bunun üzerine KUSPO sorumluları bu teklife göre tadilatı yapmaya karar verdiler.

Çamaşır makinesinin bakımı için de bardaklarda, beyaz lekesiz bulaşıklarda önemli ölçüde daha iyi bir parlaklık ve deterjanda gözle görülür bir azalma olduğunu fark ettim. Bu nedenle ne kimyasal ürünler ne de bakım çalışması gerektiren bu cihazın kullanılmasını tavsiye edebilirim.

Çamaşır makinesinin bakımı için de bardaklarda, beyaz lekesiz bulaşıklarda önemli ölçüde daha iyi bir parlaklık ve deterjanda gözle görülür bir azalma olduğunu fark ettim. Bu nedenle ne kimyasal ürünler ne de bakım çalışması gerektiren bu cihazın kullanılmasını tavsiye edebilirim.

Sisteminizin birkaç binaya kurulmasının ardından, dairelere sıcak su temini üzerindeki basınç eksikliği sorunları için artık sıhhi tesisatçılarla iletişime geçmek zorunda kalmadık, bu bizim için olduğu kadar ilgili bina sahipleri için de çok olumludur. . Kireçtaşı açısından durumda olumlu bir iyileşme olması ve bunun kimyasal eklenmeden gerçekleşmesi hem ekolojik hem de finansal açıdan büyük ilgi görmektedir.

Sisteminizi, donanımlı kurulumlarda bugüne kadar elde edilen sonuçlar göz önüne alındığında yönettiğimiz binalar için tavsiye ediyoruz.

Sorun o kadar kötüleşti ki, ısı eşanjörünün her 4 ila 8 haftada bir tamamen temizlenmesi gerekiyordu. Bu temizlik ve bakım çabası, giderek daha fazla operasyonel koşullar ve maliyetlerle sonuçlandı. Fikir zaten tüm ısı pompası sistemini bir pelet fırınıyla değiştirmekti. Son anda sorumlular, Magglingen'deki BASPO (Federal Spor Dairesi) binalarında da benzer sorunlarla karşılaşıldığını öğrendi.

Etiketler Ve Sertifikalar

Aqua4D® finaliste à la compétition du Climat Show innovation 2019.

Aqua4D® est labellisée par Solar Impulse Efficient Solution – June 2019.

Certification IECEE : Conformity Assessment for Electrotechnical Equipment and Components.

Müşteriler

[ Memnun ]

Müşterilerimizin% 98'inden Fazlası Memnun Ve Çoğu Aqua4D®'i Tavsiye Ediyor. Villa Ve Binalar, Endüstri, Oteller Ve Restoranlar, Okullar, Ems Ve Sağlık Merkezleri Gibi Birçok Alanda Sıhhi Tesisatçılarla Işbirliği Yapıyoruz.

Blog

Tüm Makaleleri Görüntüleyin

Aqua4D sisteminin plakalı ısı eşanjörlü bir ısıtma tesisatına kurulumunun sonucu

13/10/2020|

AQUA4D® sisteminin başarılı bir şekilde devreye alınması için uzmanlarımız daima adım adım ilerlemektedir. Etkili bir sonuç için doğru ve dikkatli kurulum şarttır.

2 Mart 2020'de König’e ait Gebäudetechnik GmbH, Bern’deki Marzili ısıtma ağına bir AQUA4D®-FB 30 SR kurdu. Sistem, plakalı eşanjöre giden yeraltı suyu besleme hattına kuruldu.

Elektrikçi, kontrol ünitesinin topraklaması ve güç bağlantısı ile harici alarmın kurulumunu gerçekleştirir. Elektrikçi ayrıca Marzili ısıtma ağı için ayrı bir eşpotansiyel bağlantı sistemi kurdu.

Sisteme yapılan kontroller ve ayarlamalar

Ekibimizden Uluslararası Hayvan ve Bina Teknik Destek Başkanı Markus Schwery, 3 Mart'ta sistemi faaliyete geçmeden önce kontrol ediyor ve optimize ediyor. Ekstraksiyon şaftı * üzerindeki etkiyi iyileştirmek için ek bir topraklama ekledi.

AQUA4D sisteminin devreye alınması

Ayarlamaların ardından AQUA4D sistemi 6 Mart'ta devreye alındı. Bunu yapmak için üç TU'yu kontrol ünitesine bağladık ve devre kesiciyi açtık. Harici alarm bu noktada henüz etkinleştirilmemiştir.

Bir multimetre ve esi24 elektrosmog bıçağı yardımıyla tüm sistemi tekrar kontrol ettik. Simüle edilmiş iki durumu kullanarak, cihazın doğru alarmları tetiklemesini sağlıyoruz. AQUA4D sistemi mükemmel çalıştı ve testlerimiz sırasında doğru alarmla yanıt verdi.

Elektrikçi, kontrol ünitesini doğrudan şebekeye bağladı. Ardından tüm sıhhi tesislerin topraklamasını kontrol ettik. Esi24 ile başıboş akımları da aradık. Tüm boru ağında manyetik alanlar gördük.

TU'ların önündeki yeraltı suyu besleme borusunda elektrik alanları da ölçülebilirdi. Bunu ortadan kaldırmak için ek topraklama kurduk.

23 Mart'ta yeni bir plakalı ısı eşanjörü kuruldu. Elektronik alanları ortadan kaldırmak için buna da yeni bir temel kurduk.

Kontrol seçenekleri

Bu kurulumla, çeşitli olasılıkları kullanarak verimliliği kontrol edebiliriz. Hatlara, endoskopinin yapılmasını sağlayan bir erişim yerleştirilmiştir. Elektronik su sayacı yardımıyla çeşitli parametreler kontrol edilebilir. 6 Mart'ta aşağıdaki değerleri belgeledik:

Sistemlerin bakımı

AQUA4D sistemleri kurulduktan sonra kesinlikle bakım gerektirmez. Mümkün olan en yüksek performansın ön koşulu, cihazın sürekli çalışır durumda olmasıdır. Elektrik kesintisi durumunda bile, normalde özel önlemlere gerek yoktur. Cihaz otomatik olarak normal çalışma moduna döner. Cihaz yine de "alarm" durumunda kalırsa, genellikle kontrol cihazını ana şebekeden kısa bir süre ayırmak ve ardından tekrar bağlamak yeterlidir. Alternatif olarak, ekran üzerinden yeniden başlatma da gerçekleştirilebilir. Daha fazla ayrıntı çalıştırma talimatlarında bulunabilir.

* Burada Federal Çevre, Ormanlar ve Peyzaj Dairesi'nin (FOEN) İyonlaştırıcı Olmayan Radyasyona Karşı Koruma Yönetmeliğine (NISV) ve İsviçre Gaz ve Su Birliği'nin su borularının ve topraklama sistemlerinin elektriksel ayrılması hakkındaki W10015 broşürüne ( SVGW).

Aqua4D® “İklim Şovu” yenilik yarışmasının finallerinde.

13/10/2020|

Climate Show 2019, bu hafta İsviçre'nin Lozan kentinde, iklim koruma ve sürdürülebilirlik için teknolojiler ve çözümler sunan gelişmekte olan şirketlere odaklanacak. Aqua4D®, 13 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen “1000 Çözümler” grubu içindeki inovasyon yarışmasına seçildi.

Aqua4D®'nin aksine, bir İsviçre CO2 yakalama teknolojisi olan Climeworks, atıkları değerli ürünlere dönüştüren bir İspanyol biyorefinerisi olan Ingelia ve evdeki enerji tüketimini kontrol etmek için bir sisteme sahip eSMARTTeknolojileri gibi diğer yenilikçi öncüler.

Aqua4D® Pazarlama Direktörü Javier Meyer, yenilikçi teknolojiyi panele sundu. Teknolojinin sulama sistemlerine getirebileceği birçok sürdürülebilir faydaya, gıda üreticileri ve çevre için birçok çıkarım ve fayda ile birlikte özel dikkat gösterildi.

Bu teknoloji, önemli miktarda su tasarrufunu (çoğunlukla kuraklık alanlarda) ve nematodların, biyofilmlerin ve kirecin kimyasallar kullanılmadan etkili bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Tüm bunlar, sürekli olarak güneş panellerine bağlanabilen minimum güçte bir cihazla mümkün kılınmıştır. Komite sunumdan etkilendi ve o hafta büyük finallere ulaşmak için kendi kategorisinde kazanan olarak Aqua4D®'yi seçti. Daha iyi haberler için bizi izlemeye devam edin!

Aqua4D® çalışanları: Markus Schwery - Hayvanlar ve Binalar

13/10/2020|

İsviçre genel merkezinde, Aqua4D®'nin bu alanı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, hayvanlar ve binalar için yakın zamanda atanan teknik destek başkanı Markus Schwery ile tanıştık.

S: Aqua4D® ile ne kadar süredir çalışıyorsunuz ve sizi oraya ne getirdi?

MS: Önceki işim, yapısal hasardan sorumlu olduğum bir sigorta şirketini "işletmekti". Walter Thut (kurucu ortak) ile on yıl önce tanıştım. Daha sonra şirketin ağırlıklı olarak inşaat ve hayvancılık sektörlerinde olduğu bir dönemde teknik satış için Planet Horizons Technologies'e gittim. Soğuk suda acemi bir yüzücü olarak başladım, ancak kendi araştırmam sayesinde ilk yıllarda elektromanyetizma bilimi hakkında çok şey öğrendim.

S: Yakın zamanda Hayvanlar ve Binalar için Teknik Destek Müdürü olarak atandınız; bu rol nedir?

MS: Şirket çalışanlarının çoğu bugün sulamayla ilgileniyor ancak 10 yıllık hayvancılık ve inşaat deneyiminden sonra, sistemin geliştirilmesinde özellikle büyüklük açısından önemli bir rol oynadığımı hissediyorum.

Kendi deneyimlerime dayanarak, Aqua4D® sisteminin verimliliğini artırmak için bazı teknik değişiklikler de önerdim. Bu küçük değişiklik büyük bir fark yarattı.

S: Bu değişiklikler nasıl bir fark yaratti?

MS: Bu, elektromanyetik alan etkileşimini daha etkili hale getirdi. 50 farklı test yaptık ve sonuçlarımızın çok daha alakalı olduğunu gördük, ör. ahırlarda, korozyon ve kireçten arındırmak istedikleri yerlerde. Nicolas ve Charly (CTO) ile mutabık kalınarak sistemin optimizasyonuydu. Daha sonra, Daha İyi İşleme Birimi için yeni bir prototip oluşturdular.

Ayrıca sistemin arıza süresini azaltacak bir LED ışığı yerine sistemin alarmını yükseltme fikrim vardı. Örneğin, büyük bir ahır veya çiftlikte, sistem genellikle gizli bir konuma kurulur. Çiftçi artık bir bip sesiyle herhangi bir aksama süresinden hemen haberdar edilebilir.

Sistemi bu şekilde daha fazla optimize etmeyi ilginç buluyorum. Bunu müşterinin yerinde yapmak daha kolaydır çünkü pratikte nasıl çalıştığını görebiliriz. Müşteriler aynı zamanda bu optimizasyon testlerini gerçekleştirmekle de ilgilendiler (bu tamamlayıcı bir hizmetti, aynı zamanda müşteri ilişkilerini güçlendirme fırsatıydı). Yeni pazarların açılmasına yardımcı olan çok iyi sonuçlar elde ettik.

 

Resim: Memnun müşterilerin sonuçlarını içeren bir endüstri yayınının araştırması

S: Bugün çoğu insan muhtemelen Aqua4D®'yi sulama sistemleri üzerine yaptığı çalışmalar ile biliyor. Sorumlu olduğunuz bu diğer alanlardan biraz bahsedebilir misiniz: hayvanlar ve binalar?

MS: Aradaki fark, bu endüstrilerde odak noktasının borulara giren korozyon, kireç ve biyofilmi kontrol etmek olmasıdır. Ancak aynı zamanda başka bir sorunumuz daha var çünkü bu binalar genellikle çok büyük ve çeşitli elektromanyetik sinyaller ısıtma sistemlerine olduğu kadar müdahale ediyor.

Aqua4D® sistemi ile donatılmış binalar genellikle 100 daireye kadar büyük evler veya binalardır. Aqua4D® sistemi, kireç ve korozyonu gidermek için kurulur. Sistemimiz hem iyileştirici hem de önleyici niteliktedir, yani eski bir binada eski boruları temizleyebileceğimiz gibi yeni binalarda yeni boru sistemlerini de koruyabiliriz.

Hayvanlara gelince, tavuk ve domuz yetiştirme konusunda daha fazla deneyime sahibiz. Ahır ve karides yetiştiriciliği alanlarında da yeni deneyimler kazandık.

İsviçre'de karides yetiştiriciliği?

Evet, ölüm oranını% 5'in altına düşürmeye yardımcı olan inanılmaz sonuçlar elde ettik. Bunun nedeni bir dizi problemdi: Su akışı çok yüksekti (şimdi önceki akışın% 50'sine geçiyoruz). Boru sistemlerini de biyofilmlerinden ve çeşitli zararlı bakterilerden temizledik. Biyolojik filtrelerindeki elementleri değiştirdik, denitrifikasyon oluşturduk. Aynı suyu 4 yıl yine kullandı. İsviçre'de tuzlu suyun restorasyonu çok pahalıdır; Yılda yüzlerce fit küp değiştirirseniz çok pahalı olabilir.

Aqua4D® sistemini bir yıl önce kurduk ve su kalitesi şimdi çok daha iyi. Karides çiftçisi, bu yıl bir SRF yayınına katıldı ve burada önemli ölçüde iyileştirilmiş suyunun kalitesini açıkladı (İsviçre televizyonu, buraya bağlantı, 5 dakikalık bir kayıt).

S: Sizce sistemin hayvan yetiştiriciliği üzerinde sahip olabileceği en önemli etkiler nelerdir?

MS: Kesinlikle biyofilm hakkında, ama aynı zamanda magnezyum ve kalsiyumdan kaynaklanan boru tıkanıklıklarında. Örneğin, Spreenhagen'de Berlin yakınlarında dünyanın en büyük oyuncularından biri olan Cobb / Wimex ile çalışıyoruz. Tamamen aynı hayvanlara ve koşullara sahip iki evimiz vardı ve ikincisinde, sistemimizde% 5 daha fazla kuluçkalık yumurta olduğunu gördük. Bu kadar yüksek rakamlarla,% 5 büyük bir fark yaratıyor. Örneğin, 11.000 ek yumurta varsa ve her bir kuluçkalık yumurta 2.8 € tutuyorsa, bu müşteri için önemli bir avantajdır. Sonuçlar bizim için çok olumluydu. Bir yıl önce Leipzig'de onlarla bir test daha yaptık. Daha sonra harika sonuçlar aldılar ve başka bir sistem kurduk. Cobb, küresel üretim için günde ortalama 3 milyon yumurta üretiyor. Bu nedenle% 5'lik bir artış önemli bir avantajdır.

Hayvanlar için bir diğer önemli özellik, sistemimizin kesinlikle kimyasal içermemesidir. Bu, hayvanlar için daha sağlıklıdır. Örneğin, Litvanya çalışmaları, sistemimizde çok daha az enfeksiyon ve ishalli hastalık olduğunu göstermiştir. Bu, kümes hayvanı çiftliklerindeki en büyük sorunlardan biridir. Aqua4D® ile çalışırken, büyük bir avantaj, hiçbir endotoksin üretilmemesidir. E-coli bakterilerini kimyasallar veya asitlerle tedavi edip öldürürseniz, bakterileri öldürebilir, ancak diğer bakteriler için sadece besin olan endotoksinler oluşturabilirsiniz. Ancak Aqua4D® ile bakterileri doğrudan yok etmiyoruz, böylece endotoksin oluşturmuyoruz. Genellikle bu tür gelişmeler yalnızca 3 veya 4 hafta sonra görülebilir.

S: Sistemin Almanya, Avusturya ve İsviçre'deki kullanıcıları / distribütörleri Aqua4D® hakkında ne söylüyor?

MS: Pek çok olumlu geri bildirim aldık. Çok fazla değişken ve ölçülmesi gereken çok şey var. Ahırlarda olan her şey: bir yüksek voltaj hattı, bir tren yolu, boru hattı sistemi etrafındaki diğer frekanslar. Birçok "dış faktör" olumsuz bir etkiye sahip olabileceğinden, her durum özel olarak ölçülmelidir. Bu nedenle, sistemimizin verimliliğini ve dolayısıyla üretimi etkileyen faktörleri görmek için hala ölçümler yapmam gerekiyor. Bazen küçük değişiklikler büyük bir fark yaratabilir.

S: İşinizle ilgili en iyi şey sizce nedir?

MS: Sevdiğim pek çok şey var. İlk önce çeşitli kişilerle iletişime geçin ve ortaklar, tesisatçılar, elektrikçiler veya diğer uzmanlarla çözüm arayın. Ve iyi sonuçlar aldığımızda her zaman mutlu oluyorum. Çok iş yaptıktan sonra sık sık iyi geri bildirimler içeren aramalar ve e-mailler alıyorum. 10 yıl sonra bile hala neredeyse% 100 memnun müşterilerim olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum.

S: 2019'da sizi ne bekliyor?

MS: Elbette at pazarlarına bakacağız. Bu kazançlı pazarda hayvan sağlığına önemli bir katkı sağlayabiliriz. İyi sonuçlarının sürekliliğini sağlamak için mevcut müşterilerimizle el ele çalışmaya devam edeceğiz.

Markus Schwery, tesekkürler.