"müstakil Ev “Anciens Moulins"

[Einfamiienhaus | Montreux]

Vaud Kantonu Montrö'deki Bir Konut Binasının Içme Suyu Borularında Kireçlenme Ve Korozyonun Azaltılması Ve Bunların Önlenmesi Üzerindeki Aqua4D® Etkisinin Gözlemlenmesi.

Baslangıc Pozisyonu

Çalışmanın Amacı, Aqua4D® Kurulumundan Sonra Su Borularında Kireçlenme Ve Korozyonun Ortadan Kalkmasını Izlemekti. Kireçlenme Ve Korozyonun Ortadan Kalkması, Özel Olarak Tasarlanmış Bir Kontrol Tüpü Aracılığıyla Izlenir. Kurulumdan Önce Durumunu Gözlemlemek Için Soğuk Su Borusunun Bir Parçası Kesildi. Bu Hat Bölümü Daha Sonra Kolayca Sökülebilmesi Ve Incelenebilmesi Için Iki Boru Kelepçesi Ile Yeniden Takıldı. Kontrol Borusu Için Seçilen Konum, Bina Genelindeki Boru Hatlarının Durumunu Temsil Ediyordu. Bu Noktada Aqua4D®'nin Beraberinde Getirdiği Olumlu Sonuçlar, Etkinliğin Tüm Boru Hattı Ağında Aynı Olduğunu Gösterir. Aqua4D® Teknolojisinin Sonuçlarının Kurulumdan 7 Ay Sonra Kontrol Borusunun Sökülüp Incelenmesi Ve Gözlemlenmesi Ile Kararlaştırıldı. Aqua4D® Kurulumundan Önce Binanın Boruları Tamamen Yenilenmiştir.

Planlama

  • 7 Mart 2012 - Aqua4D® Sisteminin Kurulumu
  • 2 Ekim 2012 - Kontrol Borusu 2 Ekim 2012'de Sıhhi Teknoloji Mühendislik Ofisi Cctb Sa Ve Sıhhi Tesisat Şirketi Giovanna Sa Ile Işbirliği Içinde Incelendi.

Cözüm

Bu Aqua4D Sistemi Şunlardan Oluşur: 1 Command 60E Pro Ve 3 Tu* 60E 1 Tu * Aqua4D 60F - Sirkülasyon Pompasından Sonra Sıcak Su Dönüşüne Monte Edilir. 3 Kontrol Borusu - Aqua4D Sisteminin Önünde Bir Boru, Arkasından Soğuk Su Hattında Ve Üçüncüsü Soğuk Su Dağıtım Borusunda (Aşağıdaki Resimlere Bakınız). * Unité(S) De Traitement

Sonuclar

Aqua4D® Sisteminin 7, 12 Ve 24 Aylık Çalışmasının Ardından Kontrol Borularının Incelenmesi Şunları Kanıtlamaktadır: Borularda Kireçlenme Veya Korozyon Yoktur. Kontrol Tüpünün Kurulumu, Teknisyenlerimizin Sistemin Etkinliğini Istedikleri Zaman Yerinde Göstermelerini Sağlar. Aşağıda 3 Düzenli Kontrolden Sonra Tüplerin Fotoğrafları Bulunmaktadır.

Soğuk Su Için Kontrol Tüpü

Sıcak Su Için Kontrol Tüpü

Galeri

[Bizim Fotoğraflarımız]