AŞINMA

AŞINMA

[ Biz Ne Yapiyoruz? ]

Kimyasal madde kullanmadan verimli çözüm

Tehlikeli ürünlerin taşınması yok

Yumuşatıcılara ve diğer kimyasallara bir alternatif

Aqua4D®, korozyonu durduran, pas birikintilerini önleyen onarıcı etkiye sahip ekolojik, ekonomik ve çevre dostu bir çözümdür. Ayrıca boru ağınızı yeni birikintilere ve paslanmaya karşı koruyan önleyici bir etkiye sahiptir.

Bize ulasin

 

Aqua4D® Olmadan

Etkileme Bicimi

[ Nasıl Çalışır ]

Su hafif mineralleştirilmiş veya yüksek klorür ve sülfat içeriğine sahipse, genellikle metalik su boruları için aşındırıcıdır.

Korozyon, boru hatlarında sızıntılara ve minerallerle birlikte oluşan oksit birikintiler nedeniyle tıkanmalara neden olabilir.

Aqua4D® oksidasyon reaksiyonlarını değiştirir ve pasivasyon tabakası adı verilen koruyucu bir tabakanın oluşumuna yol açar.

Aqua4D® a aussi une acion préventive contre la corrosion en modifiant les réactions d’oxydation, ce qui permet de former une couche de protection dite de passivation.

Aqua4D® Su Iyileştirme Sistemi

[ Kontrol Hattı ]

Kursörü Soldan Sağa Hareket Ettirin:

Traitement physique de l'eau, probleme de corrosion dans la tuyauterie. Traitement écologique avec Aqua4DRésultat après traitement de la tuyauterie avec Aqua-4D dans un immeuble en Valais. Traitement physique

Exemple d’inspection de la tuyauterie dans un immeuble en Valais après 24 mois de traitement avec Aqua4D®.

Referanslar

[ Bilimsel Çalışmalar ]

Profesyonel Okul

Meslek okulu, birkaç yıldır yoğun kireç birikintileri ve korozyonun bir sonucu olarak bir paslı su sorunuyla karşı karşıyadır. Su basıncı, özellikle sıhhi tesisatlarda büyük ölçüde azaltılır.

Bu sorunları ortadan kaldırmak ve gelecekte sıhhi tesisatların ideal bir şekilde korunmasını sağlamak için işletme sahibi, kireç birikintileri ve korozyonla mücadele etmek için bir Aqua4D® su arıtma sistemi kurmaya karar verdi. Basınç düşürücünün arkasındaki filtre, korozyon nedeniyle ağır hasar gördü.

Sıhhi tesisat müteahhitlerine göre bu sorun bölgede yaygın. Viège'deki içme suyu çok aşındırıcıdır.

Bu sorunları ortadan kaldırmak ve gelecekte sıhhi tesisatların korunması için, işletme sahibi kireç birikintileri ve korozyonla mücadele etmek için bir Aqua4D® su arıtma sistemi kurmaya karar verdi.

Apartman binası - Büyük Muhafız

Çalışmanın amacı, Aqua4D® sisteminin kurulumundan sonra su borularında kireçlenme ve korozyonun bozulmasını gözlemlemekti.

Kireçlenme ve korozyonun ayrışması, özel olarak tasarlanmış bir kontrol tüpü aracılığıyla izlenir. Kurulumdan önce durumunu belirlemek için soğuk su şebekesinin bir boru bölümü kesildi. Bu boru bölümü daha sonra 2 boru kelepçesi ile yeniden monte edildi, böylece gelecekte kolayca sökülebilir ve kontrol edilebilir.

Kontrol borusu için seçilen konum, bina genelindeki boru hatlarının durumunu temsil ediyordu. Bu noktada Aqua4D®'nin iyi derecede etkililiği, etkinliğin tüm boru hattı ağında aynı olduğunu gösterir.

Aqua4D® teknolojisinin sonuçlarının kurulumdan 10 ay sonra kontrol borusunu söküp inceleyerek analiz edilmesi kararlaştırıldı.