KİREÇLENME

KİREÇLENME

[ Biz Ne Yapiyoruz? ]

Su borularınız kireç mi kaplı?

Bu durum su akış hızının azalmasına veya kesintiye uğramasına neden oluyor mu?

Basit, etkili ve verimli bir sürdürülebilir çözüm mü arıyorsunuz?

Aqua4D® ekolojik, ekonomik ve kimyasal içermeyen bir çözümdür. Bakım gerektirmeden, su israf etmeden, risksiz ve düşük enerji tüketimiyle Aqua4D® ile iyileştirme, kireç birikintilerini tamamen (onarıcı etki) ve sürdürülebilir bir şekilde ortadan kaldırır, aynı zamanda yeniden oluşumunu engeller (önleyici etki).

Kirecin yapısını değiştirerek suda çözünmesini sağlar. Bunun sonucunda kireç artık birikmez ve boru tıkanmalarına neden olmaz. Mevcut birikimler kademeli olarak ortadan kaldırılır.

Bize ulasin

Aqua4D® Olmadan

Etkileme Bicimi

[ Nasıl Çalışır ]

Sert suda bulunan kireç borulara, bağlantı elemanlarına ve ısıtma sistemlerine yerleşir. Bu kireçlenmeye yol açar.

Aqua4D® tuz bazlı su yumuşatıcılarının aksine, suda kalsiyum ve magnezyum bırakır. Bu mineraller, diğer minerallerle birlikte içme suyuna doğal tadını veren kirecin bileşenleridir.

Aqua4D, kalsitleri daha ince aragonit yapıya dönüştürerek minerallerin doğasını değiştirir. Suda çözülmelerini sağlar ve hatlarda oluşan birikmenin önüne geçer.

Aqua4D® Su Iyileştirme Sistemi

[ Kontrol Hattı ]

Kursörü Soldan Sağa Hareket Ettirin:

Traitement entartrage calcaire dans la tuyauterie d'un immeuble ou d'une maison, solution écologique contre le calcaire Traitement écologique physique d'une tuyauterie entartré calcaire dans un immeuble ou une maison

Exemple d’inspection de la tuyauterie dans un immeuble à Berne après 36 mois de traitement avec Aqua4D®.

Kursörü Soldan Sağa Hareket Ettirin:

Sans traitement Aqua4D Avec traitement Aqua4D

L’Aqua4D®va modifier la structure de l’eau, passant d’une structure appelée calcite (solide) à une structure appelée d’aragonite (poudreuse).

Referanslar

[ Bilimsel Çalışmalar ]

Profesyonel Okul

Meslek okulu, birkaç yıldır yoğun kireç birikintileri ve korozyonun bir sonucu olarak bir paslı su sorunuyla karşı karşıyadır. Su basıncı, özellikle sıhhi tesisatlarda büyük ölçüde azaltılır.

Bu sorunları ortadan kaldırmak ve gelecekte sıhhi tesisatların ideal bir şekilde korunmasını sağlamak için işletme sahibi, kireç birikintileri ve korozyonla mücadele etmek için bir Aqua4D® su arıtma sistemi kurmaya karar verdi. Basınç düşürücünün arkasındaki filtre, korozyon nedeniyle ağır hasar gördü.

Sıhhi tesisat müteahhitlerine göre bu sorun bölgede yaygın. Viège'deki içme suyu çok aşındırıcıdır.

Bu sorunları ortadan kaldırmak ve gelecekte sıhhi tesisatların korunması için, işletme sahibi kireç birikintileri ve korozyonla mücadele etmek için bir Aqua4D® su arıtma sistemi kurmaya karar verdi.

Apartman binası - Büyük Muhafız

Çalışmanın amacı, Aqua4D® sisteminin kurulumundan sonra su borularında kireçlenme ve korozyonun bozulmasını gözlemlemekti.

Kireçlenme ve korozyonun ayrışması, özel olarak tasarlanmış bir kontrol tüpü aracılığıyla izlenir. Kurulumdan önce durumunu belirlemek için soğuk su şebekesinin bir boru bölümü kesildi. Bu boru bölümü daha sonra 2 boru kelepçesi ile yeniden monte edildi, böylece gelecekte kolayca sökülebilir ve kontrol edilebilir.

Kontrol borusu için seçilen konum, bina genelindeki boru hatlarının durumunu temsil ediyordu. Bu noktada Aqua4D®'nin iyi derecede etkililiği, etkinliğin tüm boru hattı ağında aynı olduğunu gösterir.

Aqua4D® teknolojisinin sonuçlarının kurulumdan 10 ay sonra kontrol borusunu söküp inceleyerek analiz edilmesi kararlaştırıldı.