BİOFİLM

BİOFİLM

[ Biz Ne Yapiyoruz? ]

Boru hattınızda herhangi bir bakteri gelişimi (biyofilm) fark ettiniz mi?

Bu durum suyunuzun kalitesini önemli ölçüde bozar mı?

Basit, etkili ve sürdürülebilir bir çözüm mü arıyorsunuz?

Aqua4D®'nin kurulumu diğer tüm çözümlerden önemli ölçüde daha kolaydır, çevre dostu ve güvenlidir. Bakım gerektirmeden, su israf etmeden, risksiz ve düşük enerji tüketimi ile çalışır. Aqua4D® herhangi bir işletim kaynağı gerektirmez ve etkisi uzun vadede garantilidir.

Biyofilmi ortadan kaldırarak sudaki bakteriler azaltılır.

Bize ulasin

Aqua4D® Olmadan

Etkileme Bicimi

[ Nasıl Çalışır ]

Aqua4D®, su ve biyofilmdeki bakteri kültürlerinin davranışını ve bileşimini etkiler (bununla ilgili birçok bilimsel makale yayınlanmıştır).

Biyofilm, su borusu şebekesinde herhangi bir bakteri oluşumuna izin vermeyen çok ince bir tabaka ile sınırlıdır. Mevcut tortular kademeli olarak azaltılır ve boru tıkanıklıkları önlenir.

Referanslar

[ Bilimsel Çalışmalar ]

Profesyonel Okul

Meslek okulu, birkaç yıldır yoğun kireç birikintileri ve korozyonun bir sonucu olarak bir paslı su sorunuyla karşı karşıyadır. Su basıncı, özellikle sıhhi tesisatlarda büyük ölçüde azaltılır.

Bu sorunları ortadan kaldırmak ve gelecekte sıhhi tesisatların ideal bir şekilde korunmasını sağlamak için işletme sahibi, kireç birikintileri ve korozyonla mücadele etmek için bir Aqua4D® su arıtma sistemi kurmaya karar verdi. Basınç düşürücünün arkasındaki filtre, korozyon nedeniyle ağır hasar gördü.

Sıhhi tesisat müteahhitlerine göre bu sorun bölgede yaygın. Viège'deki içme suyu çok aşındırıcıdır.

Bu sorunları ortadan kaldırmak ve gelecekte sıhhi tesisatların korunması için, işletme sahibi kireç birikintileri ve korozyonla mücadele etmek için bir Aqua4D® su arıtma sistemi kurmaya karar verdi.

Apartman binası - Büyük Muhafız

Çalışmanın amacı, Aqua4D® sisteminin kurulumundan sonra su borularında kireçlenme ve korozyonun bozulmasını gözlemlemekti.

Kireçlenme ve korozyonun ayrışması, özel olarak tasarlanmış bir kontrol tüpü aracılığıyla izlenir. Kurulumdan önce durumunu belirlemek için soğuk su şebekesinin bir boru bölümü kesildi. Bu boru bölümü daha sonra 2 boru kelepçesi ile yeniden monte edildi, böylece gelecekte kolayca sökülebilir ve kontrol edilebilir.

Kontrol borusu için seçilen konum, bina genelindeki boru hatlarının durumunu temsil ediyordu. Bu noktada Aqua4D®'nin iyi derecede etkililiği, etkinliğin tüm boru hattı ağında aynı olduğunu gösterir.

Aqua4D® teknolojisinin sonuçlarının kurulumdan 10 ay sonra kontrol borusunu söküp inceleyerek analiz edilmesi kararlaştırıldı.