Sürdürülebilirlik

Verimli Su Kullanımının Teşvik Edilmesi

AQUA4D, sürdürülebilir kaynak kullanımı, arazi restorasyonu ve sorumlu üretim arasındaki noktaları birleştirir. Bizim için sürdürülebilir iş, çevre üzerindeki etkiyi azaltırken büyümeyi ve üretimi arttırmak demektir. Bunun gerçekleştirilebileceğine gerçekten inanıyoruz.


MİNİMUM GÜÇ KULLANIMI

AQUA4D sistemi, standart 10W'lık bir ampul kadar güç kullanır - hem suyun hem de elektriğin verimli kullanılmasını sağlar.

SU TASARRUFU

AQUA4D teknolojisi, yetiştiricilerin ortalama% 30 su tasarrufu elde etmelerine yardımcı olur - genellikle bu kaynağın en az olduğu bölgelerde.

KİMYASAL YOK

Kimyasalların ve asitlerin azaltılmış kullanımı suya ve dolayısıyla topraklarımıza daha az kimyasal girdiği anlamına gelir.

AZALTILMIŞ EMİSYONLAR

Daha verimli su kullanımı, gübre ve nematiklerden daha az emisyonla birlikte, önemli ölçüde daha az su pompalanmasını gerektirir.

ARAZİ RESTORASYONU

Liç etkisi sayesinde, teknolojimiz toprak tuzlanmasıyla kirlenmiş toprakları restore ediyor - topraklar ve yetiştiriciler için iyi.

YÜKSEK VERİMLER

Bitkilerin alımlarını optimize ettiği AQUA4D, daha az kaynakla daha fazla büyüme sağlar.


Su kullanım verimliliğini artırma

“Su kaynaklarının sorumlu kullanımı, daha sürdürülebilir bir gelecek ve iklim adaptasyonu ve su kıtlığı ile uğraşmak için zorunludur. AQUA4D® teknolojisi bunu teşvik eder, kaynak tasarrufu sağlarken ve BM'nin SKH'lerinin çoğuna katkıda bulunurken su kullanım verimliliğini artırır. Daha yeşil bir geleceğin ön safında olmaktan gurur duyuyoruz. ”

Javier Meyer, Sürdürülebilirlik Baş Sorumlusu (SBS)

 


Dairesel Sürdürülebilirlik: üstel getiriler

Daha sürdürülebilir bir geleceğin anahtarı Dairesel Sürdürülebilirlik konseptimizdir. Dairesel bir ekonominin nasıl ekonomik büyümeyi yeniden tanımlamayı amaçladığı gibi, suyun verimli bir şekilde arıtılmasının ekosistemlerimizde üstel getirilere sahip olabileceğine inanıyoruz. 


Herkes için Verimli Sulama

Su kıtlığı ve kaynakların fiyatı ülkeden ülkeye değişmektedir. Arjantin'den Zimbabve'ye kanıtlanmış sonuçlarla teknolojimiz, dünyanın dört bir yanındaki yetiştiricilere daha yüksek verim, artan kâr ve daha az kaynak sağlama konusunda yardımcı oluyor.

Uygun finansman programımızla, bu faydalar hiç olmadığı kadar çok üreticinin erişimine açıktır - sürdürülebilirliği ekonomik verimlilikle birleştirir.

 


SKH'lere katkıda bulunmak

AQUA4D, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen toplam 11 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini (SKH) yerine getirmekten memnuniyet duymaktadır.

Sorumlu üretimden temiz enerjiye, su kıtlığının giderilmesine kadar her şeyi kapsayan şirketimiz, yaptığımız her şeyde sürdürülebilirliğe nasıl hitap ediyor.

 


40’Tan Fazla Ülkede
Aktif

43 +

16

16 +

Proje

250 +

Takım Arkadaşı

30 +

Medyada Aqua4D

Aqua4D

Sürdürülebilirlikte Ortaklar

Sürdürülebilir kalkınmayı, kaynakların sorumlu kullanımını ve çevre korumayı teşvik eden kurum ve kuruluşlarla yakın temas halinde çalışıyoruz.
Sorumlu üretim

“İsviçre genel merkezimizde şirket içinde üretim yaparak, üretim süreçlerimizi tam olarak kontrol edebilir, optimum kalite ve verimliliği sağlayabiliriz. Çatımızı kapsayan yeni güneş panelleri kurulduktan sonra, yılda ortalama olarak tükettiğimizden daha fazla enerji üretiyoruz. ”


Sürdürülebilir bir gelecek yaratmak

“Bugün birçok ülkede kaliteli su yok, küresel nüfusun 2050 yılına kadar 10 milyara ulaşması bekleniyor. Bu arada toprak bozuluyor ve bu iklim değişikliğinin bir parçası. Mevcut oranlarda dünya nüfusunu besleyemeyiz. Bu zorluğun üstesinden gelmek ve daha az kaynakla daha fazlasını üretmek için kesinlikle yenilikçi teknolojiye ve cleantech'e  (temiz teknoloji) ihtiyacımız var. ”

Eric Valette, CEO

 

Son Gönderiler


İsviçre Teknolojisi Seville da Portakal Ağaçlarında Tuzlululuk Problemini Çözdü

Finca Santa Clara, İspanya'nın Seville yakınlarında bulunan 24 hektarlık göbekli portakal ağaçlarını içerir. Pitoresk Endül..

Sulama Suyu Kalitesi Brezilya'da Üretimi Nasıl Etkiliyor?

Bu makale aslen Campo & Negócios Hortifrúti dergisinde Portekizce olarak yayınlanmıştır.

2017 yılında, Ulusal Su Ajansı (..

Su sistemleri için ekolojik çözüm bölgesel destek kazanıyor

İsviçre, Valais'teki binalarda AQUA4D®'nin verimliliğini kanıtlayan çok sayıda kurulumdan sonra, bölgesel hükümet ..