SSS

Lütfen sorunuzu seçiniz ve doğru cevabınızı bulunuz.

MONTAJ

Bu sistemin fonksiyonu suyu iyileştirmektir. Her bir ünite 21.6 m3/hr (5700 US. Gal/hr) suyu iyileştirebilir. Bu sistemleri paralel bağlayarak, sisteminizde gerekli olan su debisine ulaşabilirsiniz.

Her zaman ve kesinlikle sulama şebekenizde tüm pompalardan ve gübreleme ünitesinden sonra yer almalıdır. Sulama şebekenizdeki son enstrüman Aqua4D olmalıdır.

Aqua4D ye yakın yüksek güçlü elektromanyetik sinyal yayan diğer ünitelerin bulunmaması gerekir. (motor sürücü vb), ayrıca sistemi topraklayan metal bağlantılar olmamalıdır.

GENEL

İklime ve toprağın durumuna göre 40% ye varan su tasarrufu sağlayabilirsiniz.
Bizimle iletişime geçiniz

Aqua-4D® tuzlu su ile sulama sağlar ve ortamda stuz birikimini engeller,ayrıca su şebekenizdeki mevcut bakterileri ve biofilmi ortadan kaldırır.

Hidroponik sistemlerde bitkiler üzerinde artan tuzluluk etkisini azaltır.

Aqua4D kullanılan sistemlerde domates ve kavunda briks değerlerinin artığı bilinmektedir

The Aqua-4D® pratik olarak Apical Necrosis i elimine eder ve bitkinin kalsiyum iyon emilimini arttırır.

ROI sistemlerinin geridönüşümü ortalama olarak 3 ila 24 aydır. Aqua-4D® kombinasyonuyla beraber su tüketimi azalır, hiçbir bakım ve işletme masrafı olmadan üründe kalite yükselir. ROI ile örneklere our Referanslar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tuzluluk (Suda ve toprakta)

Hayır, Aqua-4D® deniz suyunu işleyemez.

Bu durum bir çok parametreye bağlıdır (ürün tipi ve toprak şartları gibi). Pratik olarak, bu sistem EC11 düzeyine kadar efektif olarak çalışabilmektedir.
Bizimle iletişime geçiniz. Bu konunun kararını hep birlikte verelim.

Tuz bitki tarafından emilemeden toprağın derinliklerine gider, ta ki ilk geçirimsiz tabakayla karşılaşıncaya kadar.

Nematodlar & Zararlılar

Aqua-4D® sistemi Nematostatic etkiye sahiptir. Eğer ilk sezonda toprağınızı tdezenfekte etmezseniz ve büyük bir Nematod atağı yaşarsanız Aqua4D bu durumu kontrol etmekte zorlanacaktır.

Aqua-4D® kök sistemini güçlendirerek toprak kaynaklı zararlılara karşı bitkiyi dayanıklı hale getirir. Ayrıca Nematod ve Phytium gibi zararlıların bitkiye saldırıları azalır.

Tıkanma

Eğer eski bir sulama şebekeniz var ise;Aqua-4D® monte ettikten sonra hattınızı normal basıncı altında periyodik olarak flash yapmalısınız. Buna ilk birkaç hafta devam etmeliniz. Aqua4D boru iç çeperlerindeki, damlama nozullarındaki biofilmi ve kireçlenmeyi yok edecektir.

Kesinlikle evet, eğer sulama sisteminiz düşük basınç altında çalışıyorsa (Maksimum 10Bar), Aqua-4D® sisleme hattınızı tamamen temizleyecektir.